Splaškové OV natékají gravitačně, nebo tlakem PVC potrubím přes gumové těsnění DN 110 (možnost DN 125, DN 150) do primární zóny. V aktivační zóně dochází k odbourávání organického znečištění pomocí bioaktivní směsi (aktivovaného kalu) a kyslíku. Provzdušňování v aktivační zóně je zabezpečené aeračním elementem napojeným na přívod vzduchu z dmychadla. Aby se oddělil aktivovaný kal od vyčištěné vody, nastává sedimentace. Aktivační zóna přestane provzdušňovat a aktivovaný kal se usadí na dno. Následně řídící jednotka sepne elektromagnetický ventil a elektrické čerpadlo odčerpá vyčištěnou vodu do odběrného místa pro vzorky a dále natéká do odtokového potrubí. Sedimentace a následné vypouštění vyčištěné vody probíhá v nočních hodinách. Tímto způsobem se může vyčištěná voda používat na zavlažování, přímo vypouštět do recipientu nebo do drenážního podmoku, resp. do vsakovací studně. ČOV má 2 pochuzné víka v úrovní terénu o průměru 60 cm a nosností cca 200 kg.
Čistírna nemá žádné mechanické nastavovací armatury a vyjímatelné či pohybující se součásti. Všechny procesy jsou řízeny počítačovou řídící jednotkou.
V ceně je zahrnuta doprava na místo realizace, zprovoznění (zapojení řídící jednotky k ČOV, zavezení naočkovaným kalem), zaškolení obsluhy.